Jezioro Wieczno Południe – Przydwórz

Jezioro Wieczno Południe Przydwórz

Jezioro Wieczno Południe rozpościera się na terenie wsi Przydwórz, znajdującej się w powiecie wąbrzeskim. Dotrzemy do niego odbijając z drogi nr 548, prowadzącej z Płużnicy do Wąbrzeźna. Powierzchnia całego akwenu określana jest na 347 hektarów, natomiast część południowa Wieczna liczy 199,4 hektara. Maksymalna głębokość jedynie 4,1 metra.
Akwen jako całość podzielony jest przez półwyspy na dwa zbiorniki o różnej klasie czystości. Jezioro Wieczno Południe może poszczycić się II klasą czystości. Jeszcze w 1994 roku jakość wody była dużo gorsza, na szczęście w chwili obecnej nie musimy tutaj obawiać się o zanieczyszczenia.

Jeżeli chcemy wybrać się w te okolice np. na weekend, warto zapoznać się z ofertą ośrodka wypoczynkowego, znajdującego się w południowej części jeziora. Jest tam dostępna plaża, można wynająć domki kempingowe, a także odwiedzić liczne punkty gastronomiczne. Bezpieczeństwa plażowiczów w tym miejscu strzeże ratownik.
Na miejscu możemy skorzystać także z wypożyczalni sprzętów wodnych. Nie brakuje tutaj miejsc przeznaczonych do zabawy dla najmłodszych, czystej wody, jak również całkiem dużej plaży. Mamy także możliwość nocowania na polu namiotowym.

Zarówno w sezonie, jak i poza nim wstęp na teren ośrodka jest bezpłatny. Jednakże kierowcy będą musieli liczyć się z opłatami za parking.

Najważniejszą zaletą tego miejsca jest jednak bardzo bogata fauna wodna i oczywiście czysta woda. Poza wieloma gatunkami ryb, możemy tutaj spotkać także raki. Brzegi jeziora są pozbawione roślinności i bardzo łagodne.

Total
0
Shares
Previous Article
jezioro chełmżyńskie

Jezioro Chełmżyńskie

Next Article
jezioro-bartoszewice-wieczno-północ

Jezioro Wieczno Północ - Bartoszewice

Related Posts