Jezioro Kamionki

1503 0

Jezioro Kamionki jest usytuowane w odległości nieco ponad 17 km od Torunia, we wsi o nazwie Kamionki Duże. Jezioro cieszy się bardzo dużą popularnością zarówno wśród okolicznych mieszkańców, jak również turystów.

Cechą charakterystyczną tego miejsca jest dobrze rozwinięta infrastruktura, a dodatkowo znajdziemy tam wiele pomostów, z których z powodzeniem można wędkować. Dostępne są także liczne domki. Okres wakacyjny wiąże się z koniecznością zrobienia opłaty za wstęp. Powierzchnia akwenu wynosi 71,4 hektara. Najgłębsze miejsce jeziora natomiast znajduje się na głębokości 15 metrów. Zbiornik posiada niezwykle bogatą florę.

Dojazd jest dość wygodny, chociażby za pośrednictwem komunikacji miejskiej, jednak zawsze należy mieć na uwadze dużą ilość osób, korzystających z uroków tego miejsca.

Najczęściej wybieraną w tym miejscu metodą połowów jej spinning. Jednakże pasjonaci wędkarstwa nieco narzekają na chimeryczność jeziora. Niemniej jednak najeży pamiętać, że dno zbiornika jest mocno pokryte roślinnością. W związku z czym połowy wymagają w tym miejscu nieco dłuższego czasu i większej dozy cierpliwości.

Chcąc powędkować na Kamionkach, najlepiej byłoby zorganizować wypad z nocowaniem. W akwenie można złowić: okonia, szczupaka, sandacza. Zdarzają się także liny, płocie, karpie, a nawet węgorze. Najlepszą metodą połowu w tym miejscu wydaje się spining. Można próbować także swoich sił ze spławikiem. Inne sposoby z uwagi na specyfikę jeziora mogę niestety okazać się totalnie zawodne.

Total 2 Votes
1

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

O autorze

Brak komentarzy on "Jezioro Kamionki"

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *